Для батьків

18.10.2021

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з метою дослідження освітніх орієнтацій учнівської молоді та їх батьків планується проведення анкетування щодо створення обласного ліцею.

Анкета для батьків: 

Респонденти зможуть заповнити онлайн-анкету до 28 жовтня 2021 року у будь-який зручний для них час, відзначаючи відповідним чином вибраний ними варіант відповіді.

Правила прийому до закладу 

Правила прийому до закладу освіти https://docs.google.com/document/d/1eIghhiFqIfOzQSjkYl3V5LVrTiLsvH3-mTOZDkfJSx8/edit?usp=sharing

Заява про зарахування

https://drive.google.com/file/d/1e6KzSlJC0yere4NVUFm__O5O-Q-gBcH5/view?usp=sharing

Електронна реєстрація до закладу загальної середньої освіти

https://drive.google.com/file/d/1dv8YEZhvPG_pCzgsykHvM0-R_yBlHEdl/view?usp=sharing

«Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми» 

    У зв'язку зі зростанням чисельності випадків сексуального насильства над дітьми різного віку, Міжнародною благодійною організацією «Служба порятунку дітей», на замовлення Уповноваженого Президента України з прав дитини, був розроблений Курс «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми».

    Ознайомитися з онлайн-вебінарами ви можете на Фейсбук-сторінці МБО Служба порятунку дітей https://www.facebook.com/stopchildrenviolence

Безпечна поведінка в Інтернеті 

Шановні батьки!

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять все більше часу в Інтернеті.

Зауважуємо, що право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право отримувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, громади загалом. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини.

Комунікація у віртуальному просторі має свої особливості. Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, бесконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров'я, розвитку та благополуччям дітей, зокрема:

контактні ризики (сексуальної експлуатації та зловживання, домагання для сексуальних цілей («грумінг», розбещення), онлайн-вербування дітей для вчинення злочинів, участь у екстремістських політичних чи релігійних рухах або для цілей торгівлі людьми);

ризики контенту (принизливе та стереотипне зображення та надмірна сексуалізація жінок та дітей; зображення та популяризація насильства та нанесення собі ушкоджень, зокрема, самогубств; принизливі, дискримінаційні або расистські вирази або заклик до такої поведінки; реклама, контент для дорослих);

ризики поведінки (залякування, переслідування та інші форми утисків, розповсюдження без отримання згоди сексуальних зображень, шантаж, висловлювання ненависті, хакерство, азартні ігри, незаконне завантаження або інші порушення прав інтелектуальної власності, комерційна експлуатація);

ризики для здоров'я (надмірне використання призводить до позбавлення сну та фізичної шкода).

Всі перераховані вище ризики не є вичерпними, постійно оновлюються та здатні негативно вплинути на фізичне, емоційне та психологічне благополуччя дитини.

Так, одними з розваг серед підлітків в соціальних мережах, що, зокрема за умови відсутності компетентностей безпечної поведінки в цифровому просторі, можуть призвести до непоправної шкоди здоров'ю та життю дитини, стали Інтернет-челенджі та «групи смерті».

Челендж (англ. Challenge) - жанр інтернет-роликів, в яких блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити завдання своєму знайомому або необмеженому колу користувачів. Саме слово челендж зазвичай перекладається як «виклик» у контексті словосполучення

«кинути виклик».

Найбільш небезпечними останнім часом стали челенджі:

«вогняний челендж» (Fire challenge);

«падіння в стрибку» (Tripping jump challenge);

«проломити-череп-челендж» (Skull-breaker challenge);

«отруєння капсулами для прання» (Tide pods challenge);

«суїцидальний челендж Момо»;

«удушення/непритомність/втрата свідомості» (Choking/fainting/pass-out challenge);

«контрольована задуха» (Вlackout challenge);

«вибух розетки» (Outlet Challenge);

«вистрибни з автомобіля» (Drake «In My Feelings»);

«я без свідомості» (Pass out prank, Shocking games) тощо.

Для підвищення обізнаності пропонуємо вам ознайомитися з наступними матеріалами:

Безпека дітей в Інтернеті https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti



Зимові канікули

Шановні батьки!

Ваші діти будуть відпочивати на зимових канікулах у період з 08.01.2021р. по 24.01.2021р. Ви несете повну відповідальність за своїх дітей щодо застереження усіх видів дитячого травматизму, профілактики правопорушень, злочинності, дотримання правил техніки безпеки, правил дорожнього руху в цей час.Просимо вас постійно нагадувати дітям правила поведінки та техніки безпеки, щоб прищепити їм навички бути обережними, обачними, вдумливими та уникати травматизму. Чекаємо Ваших дітей на заняттях 25 січня здоровими та щасливими. 

Із вашими дітьми у школі проведено такі бесіди:

1. Дотримання правил техніки безпеки у поводженні із газовими та електроприладами, новорічними гірляндами.

2. Застереження від ВНП (вибухово-небезпечних предметів). Заборона користування піротехнічними засобами.

3. Про правила поведінки у громадських місцях та правила дорожнього руху.

4. Правила поведінки на воді, на кризі та поблизу водоймищ.

5. Правила користування громадським транспортом. 

6. Профілактика захворювань на грип та ГРВІ, харчових отруєнь. 

7. Застереження від інших видів дитячого травматизму.

8.Дотримання карантинних заходів . 

 Пам'ятайте! Успіх у збереженні здоров'я і вихованні вашої дитини залежить від вас!

Патронат для батьків

Що можна зробити для профілактики і боротьби з таким явищем, як "групи смерті" в соцмережах?

Психологічна служба Високопільського ЗЗСО повідомляє про заходи, до яких слід вдаватися дорослим, щоб вберегти свою дитину від небезпечних флешмобів.У кіберполіції відзначають, що особливу увагу потрібно звертати на зображення кита, який для підлітків є символом свободи. Зокрема, щоб підлітки не потрапили в такі групи, батькам треба більше уваги приділяти психологічному стану дитини.

 Також необхідно:

1. Встановити функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини за її згодою.

2. Перевіряти шкіру дитини на наявність тілесних ушкоджень, особливо порізів. У разі виявлення з'ясувати, за яких обставин вони з'явилися.

3. Перевіряти акаунти дитини в соцмережах, поставивши її до відома. Варто час від часу перевіряти і стежити за групами, до яких долучився підліток.

4. Обов'язково переглядати фото і відеофайли з гаджетів дитини.

5. Звертати увагу на коло спілкування підлітка.

6. Стежити, щоб у вільний час дитина була зайнята чимось корисним, наприклад, відвідувала спортивні або культурно-мистецькі секції.

                   Склад батьківського комітету школи


Шановні батьки!

Адміністрація закладу звертається до Вас з проханням контролювати місцезнаходження своїх дітей під час карантину з 12 березня по 3 квітня 2020 року. Діти не повинні вештатися по вулиці, відвідувати громадські місця. 

Мета цього карантину- не дати поширитися новому коронавірусу . Під час карантину діти дивитимуться по інтернету відеоуроки та надсилатимуть вчителям зроблене завдання.

В даний період діти будуть перебувати більше часу вдома, під Вашим контролем.

Нагадуємо Вам, щоб під час перебування дітей вдома, всю відповідальність за збереження життя і здоров'я несете Ви - батьки. Тому зверніть увагу своїх дітей, а наших учнів, на дотриманні та виконанні правил , саме:

  • правил дорожнього руху;
  • правил електробезпеки;
  • правил протипожежної безпеки;
  • правил поведінки біля водоймищ;
  • правил поведінки з вибухонебезпечними предметами;
  • правил прибирання і паління сміття на власних городах.

Нагадуємо Вам про те, що ввечері, не пізніше 22 год дитина повинна бути вдома.

Категорично забороняється :
контактувати з незнайомими людьми;
ходити по будівництву;
відвідувати водоймища без нагляду дорослих;
розпалювати вогнища у лісі;
їздити на велосипеді по проізджій частині дороги;
вживати тютюн, алкоголь, наркотики;
збирати незнайомі гриби та ягоди.

Особливу увагу зверніть на коло друзів своїх дітей, поцікавтесь друзями із соціальних мереж. Якщо Вами отримана інформація буде підозрілою, вимагайте в дітей доступу до сторінки цих осіб.
Будьте самі прикладом для дітей в будь-яких ситуаціях, особливо тих, які пов'язані із збереженням здоров'я та життя Вашої дитини!

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати